logo.png
Головна
Про нас
Новини
Контакти
Новини України

Нова бізнес-школа для аграрної молоді

February 3, 2017

 

В Ізраїлі є чому повчитись! Саме після поїздки до цієї країни влітку 2016 року в рамках співробітництва Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва МАШАВ три представниці Таврійського державного агротехнологічного університету посприяли важливим змінам у навчальному процесі закладу.

Викладачі отримали можливість стати учасницями міжнародного курсу в Ізраїлі «Підтримка жіночого підприємництва як фактор сталого розвитку», організованого Міжнародним учбовим центром ім. Голди Меїр на горі Кармель (МСТС).

Після повернення жінки спільно з керівництвом університету, Запорізьким інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія» та за підтримки Проекту організували бізнес-школу для студентів, яка успішно працює з жовтня 2016 року.

«Я навіть не очікувала, що буде такий інтерес до бізнес-школи, – ділиться враженнями Тетяна Бакіна, доцент кафедри Економіки, одна із організаторів навчання, – було дуже багато бажаючих, і навіть не тільки студенти, а просто зацікавлені мешканці Мелітополя, які дізнавшись про цей курс, запитували, чи можуть вони в ньому взяти участь!»

Нова бізнес-школа – це факультативний курс тривалістю 34 академічних години з періодичністю проведення занять – 2 рази на тиждень по 2 академічні години для студентів 3-5 курсів Таврійського державного агротехнологічного університету. Мета цієї школи – навчити студентів організовувати свій бізнес.

Четвертокурсниця Ольга, яка навчається за спеціальністю «Облік та аудит», цілеспрямовано обрала новий бізнес-курс: «Мої батьки живуть в Херсонській області, в них є земля і техніка. Вони вирощують зернові культури. Багато знань я отримала від них. Але я бачу, як наше господарство «тупцює на місці», не розвивається. Я думаю, тут мені допоможуть чітко визначити пріоритети, отримати потрібну інформацію, знання: як  почати, з чого, куди звертатись, які документи необхідні, чи буде вигідним той чи інший вид сільськогосподарської продукції, що змінити в господарстві батьків, щоб воно стало більш рентабельним».

А ось відгук Володимира, майбутнього інженера-механіка сільськогосподарських машин: «У моїх батьків є земля. Я хочу працювати в селі і жити на своїй землі, займатись вирощуванням часника та картоплі, займатись тваринництвом. Тому очікую від бізнес-курсу, що мені тут допоможуть зрозуміти, як відповідно до законодавства оформити свою справу, як вести документацію, підкажуть, чого вимагає ринок, і що допоможе мені отримати максимальний прибуток. Я вважаю, що в Україні майбутнє – за малими фермерами. В Ізраїлі фермери забезпечують потреби населення своєї країни в продуктах харчування на 95%, а ще експортують свою продукцію в інші країни. Я також мрію про ефективний, прибутковий бізнес. Інструмент для досягнення моєї мрії – цей новий курс».

На початку до групи записалось майже вдвічі більше студентів, ніж планувалось. Програма навчання була дуже насиченою – починаючи від механізму створення власної справи, розробки бізнес-моделей за технологією CANVAS і закінчуючи оподаткуванням та побудовою мереж для просування своєї продукції (так званий, нетворкінг). І все це – не просто «суха» теоретична викладка, а із запрошенням справжніх фахівці-практиків у відповідних сферах.

Характерна особливість цієї бізнес-школи в тому, що на початку навчання студенти об’єднуються у групи «за бізнес-інтересами» по 3-4 особи і обирають собі ідею, з якою працюють до закінчення курсу. Протягом цього часу вони розробляють концепцію провадження підприємницької діяльності, вчаться складати бізнес-план, робити відповідні розрахунки і на останньому занятті презентують свої напрацювання.

«Це дає можливість згрупувати знання в єдине ціле і прослідкувати увесь процес: від ідеї – до детального плану щодо її впровадження», – пояснює Тетяна Куліш, кандидат ек. наук, доцент кафедри Маркетингу, яка теж брала участь у візиті до Ізраїлю і розробці даного навчального курсу.

«Я займаюсь навчанням з бізнес-планування», – продовжує думку Наталія Шквиря, доцент кафедри Маркетингу, третя учасниця навчальної поїздки до Ізраілю та розробки концепції бізнес-школи, – «виділених годин не вистачає, щоб повністю підготувати бізнес-план, тому додатково я ще проводжу консультації для студентів, а навчання в бізнес-школі дозволяє побачити результати ідеї, бо все відбувається, починаючи від аспектів реєстрації підприємницької діяльності і закінчуючи визначенням економічної ефективності впровадження цієї ідеї. Виглядає як цикл. Таке навчання дуже важливе особливо для студентів технічних спеціальностей. Студенти економічних факультетів вже мають певне підґрунтя для проведення подібних розрахунків, а от для студентів технічних спеціальностей – це новий матеріал».

Якщо університет сільськогосподарський, скажете Ви, то і бізнес-плани – теж про вирощування сільськогосподарських культур. Так, погодимось, але частково. В даному університеті працюють різні факультети - «Економіка і бізнес», «Агротехнологія та екологія», «Інженерія та комп’ютерні технології», «Енергетичний факультет», «Механіко-технологічний факультет».

Поряд із традиційними сільськогосподарськими напрямками, наприклад, вирощування малини чи грибів студенти для розробки бізнес-планів обрали й інші, зовсім далекі від цієї галузі теми: «Створення центру по обслуговуванню комп’ютерів», «Випічка кондитерських виробів», «Організація роботи спортзалу», «Створення Центру з надання психологічних консультацій», «Організація виробництва весільних прикрас» та інші. Ось такі креативні студенти!

На початку грудня в Таврійському державному агротехнологічному університеті відбулося урочисте вручення сертифікатів студентам, які успішно закінчили це навчання. Побажаємо їм успіхів в майбутньому і найголовніше – знайти свою справу, яка б приносила їм не тільки прибуток, але і радість.

Лілія Атнажева - спеціаліст UHBDP
з питань моніторингу та оцінки

Please reload

Райони Миколаївської області підготують карти з визначенням стану зрошувальних земель.

November 13, 2017

Хто та як може отримати державну підтримку?

November 9, 2017

РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ №6693, ЩО ДЕРЕГУЛЮЄ ЛІЦЕНЗІЮ НА ВИРОБНИЦТВО ВИНА, ЗА ОСНОВУ

November 9, 2017

Уряд Польщі зараз докладає всіх зусиль, щоб легалізувати роботу сезонного працівника, зробити її максимально безпечною та ефективною

November 6, 2017

ТзОВ «Рост-Р» восени 2017 року закладає промисловий розсадник

November 3, 2017

Перед Держпродспоживслужбою стоїть ряд завдань щодо адаптації законодавства до норм Європейського Союзу

November 1, 2017

Керівництво Мінагрополітики зустрілось з представниками бізнесу

October 31, 2017

За площею плодоносних насаджень й обсягом урожаю яблуня у світі друга після банана

October 30, 2017

Наразі, у Мінагрополітики розглядають чотири основних компоненти для забезпечення здоровим та безпечним харчуванням населення України

October 30, 2017

Вітчизняні виробники, ймовірно, не допустять різкого підвищення цін, щоб не втратити споживача

October 27, 2017

Please reload

Архив

November 2017 (6)

October 2017 (23)

September 2017 (45)

August 2017 (36)

July 2017 (23)

June 2017 (20)

May 2017 (19)

April 2017 (14)

March 2017 (25)

February 2017 (38)

January 2017 (23)

December 2016 (38)

November 2016 (43)

October 2016 (53)

September 2016 (6)

August 2016 (2)

June 2016 (2)

May 2016 (1)

April 2016 (6)

Please reload

Поиск по тегам

Виноградорство

Виноградорсто

Виноробство

Вирощування

Держ підтримка

Оренда Рейдери Павло Петренко

Україна

Укрсадпром

вишня

горіхи

горіховодство

держпідтримка

експорт

експорт, лохина, Українаекспорт, лохина, Україна

лохина

малина

орехи

полуниця